העתיד כבר כאן
סיכום כנס יתד מרץ 2019
כותרת שקופית
I am slide content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
לחץ כאן

מה בגליון זה?
ב 28.2.19 נפגשנו מאות אנשי מקצוע העובדים עם צעירים במצבי סיכון לכנס יתד ה-2. 
בכנס למדנו על העתיד הצפוי לצעירים, על האתגרים וההזדמנויות העומדים בפניהם ועל מגמות חדשות בעבודה עם צעירים במצבי סיכון. 
שמחנו לפגוש כה רבים מכם בכנס, תודה לכל מי שהגיע וחלק איתנו את הישגי התכנית בשנתיים האחרונות, ידע וכלים המקצועיים. 
ולמי שלא הצליח לקחת חלק בכנס, בגליון זה ריכזנו עבורכם חלק מהתכנים והמראות. 

נתראה בכנס יתד ה-3

מירב  וצוות יתד

כנס יתד בתמונות

   לוגו חדש ליתד

במהלך הכנס בחרו המשתתפים לוגו חדש לתכנית מתוך 3 הצעות ששלחו צעירות יתד והגיעו לשלב הגמר. הלוגו הנבחר עוצב על ידי מיכל הדר, צעירה מרמת גן המלוווה על ידי עמותת מקום. ההסבר של מיכל לעיצוב הלוגו: "בסיס הלוגו מעוצב מאותיות המילה יתד, ברורות וישרות כדי לשקף ארגון בעל יושרה שעוזר ויש לו כוח חזק לא להישבר ולעזור לצעירים/ות במצוקה. האות 'ת' בלוגו מעוצבת כבית עם גג ודלת המשקף את התכנית כבית שהוא מקום טוב ובטוח עבור אותם צעירים/ות"

 

לקובץ הלוגו ⇐

החברה והעתיד, איך יכול להיראות העולם?
תקציר הרצאתו של ד"ר רועי צזנה

מהם השינויים הטכנולוגיים הקורים היום בעולם? איך הם ישפיעו על פני החברה בכלל, ועל עתידם של הצעירים בפרט? מה אנו יכולים על מנת לקדם תרחישים אופטימיים שיאפשרו לטכנולוגיה להביא לשינוי חברתי חיובי, ולשפר את עתידנו? ד"ר רועי צזנה הציג שלוש מגמות טכנולוגיות שיש להן השפעה חברתית על עתיד הצעירים: רשתות חברתיות, משחקים לחיים ובינה מלאכותית. 

לתקציר ההרצאה ⇐

 

טד יתד – אתגרים והזדמנויות בדרך אל העתיד

את האתגרים וההזדמנויות הניצבים בפני צעירים וצעירות בדרך אל העתיד הציגו עו"ס יתד בצפת – גיא צונג, יעל כהן מחסות לעצמאות, נטע הופמן חדד ותמאם סמרי מהסיוע המשפטי וסג'א תיתי מבענה. 
הם התייחסו אל העבודה האישית עם הצעירים, אל הקשרים בין המערכות והשירותים ואל תפקידה של המערכת המשפטית בקידומם של צעירים אל עתיד בטוח. מוזמנים לקרוא את דבריהם.

 להמשך קריאה ⇐

מגמות חדשות בעבודה עם צעירים במצבי סיכון
מירב דדיה מולד

מנטורים טבעיים לצד מלווים פורמליים, אפליקציות וכלים לניטור עצמי ומשחקים רציניים ככלי להתערבות אפקטיבית – אלה הן שלוש המגמות העדכניות שהציגה מירב בהרצאה המסכמת בכנס. מגמות אלה מסמנות חידוש בכלי העבודה עם צעירים במצבי סיכון, ואת האופן שבו תיראה העבודה איתם בעתיד.  

להמשך קריאה  ⇐

רביעיות כלים לעבודה עם צעירים

לא הספקתם לאסוף את כל הקלפים? הם נרטבו מהגשם בדרך הביתה? הכלב אכל את קלפי התעסוקה? 

קבלו את כל הקלפים בגרסא מקוונת.   

להורדת קובץ הקלפים  ⇐

העתיד כבר כאן – נתראה בכנס הבא